ЙОГА 7 секретів успішної практики

Викладач нашого центру хатха йоги ділиться секретами, як зробити практику йоги дійсно ефективною. Нічого складного, зате дуже важливо.

1. Не поспішайте.

Ніколи не поспішайте швидше домогтися результатів у заняттях йогою, дайте час вашим розуму і тілу адаптуватися до нової практики. Обов’язково ходити на вступні класи для новачків, якщо тільки починаєте займатися або вирішили поміняти стиль.

2. Більше слухайте і менше дивіться.

Так, менше дивіться по сторонам на йога-класах. Особливо, якщо ви новачок. Рівень практикуючих, анатомічні особливості у всіх дуже різні, не треба орієнтуватися на тих, хто займається на сусідньому килимку. Краще зверніть всю свою увагу на інструкції викладача.

3. Слідкуйте за диханням.

Дуже важливе правило: рух повинен слідувати за диханням. Дихання з’єднує розум і тіло – це необхідна умова успішної практики Хатха-йоги.

4. Біль – це не нормально.

Якщо ви відчуваєте біль в асанах, не треба просто терпіти. Вийдіть з пози і розберіться, чому вам стало боляче. Навіть звичні основні асани анатомічно складніші, ніж про них думають. У будь-якій школі йоги учитель обов’язково повинен детально пояснювати, як правильно робити кожну асану із поєднанням дихання. Базові асани – фундамент, без коректного їх освоєння побудувати подальшу практику не вийде. І точно в базових асанах вам не повинно бути боляче.

5. Працюйте над балансами.

У всіх у нас не збалансовані ні тіло, ні розум. Достатньо вийти в якусь балансову позу – складну або не дуже – для того, щоб в цьому переконатися. Працюйте над балансом. Розум спочатку буде чинити опір, а потім звикне і заспокоїться.

6. Не судіть ні себе, ні інших.

Ви не гірше за інших – завжди пам’ятайте про це. Але ви і не краще ваших сусідів по йога-класу. Ви – це ви, вони – це вони, з усіма особливостями, досконалостями і недосконалостями. Не порівнюйте і не судіть, інакше йога перетвориться в дивне змагання.

7. Не пропускайте Шавасану.

Золоте правило Хатха-йоги – завжди закінчуйте практику розслабленням і приділяйте увагу аналізу почуттів і відчуттів в тілі після практики. Так ви збережете енергію, отриману під час заняття, і навчитеся спостерігати за собою. І ось тут почнеться справжня магія йоги.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*