АЮРВЕДА в борьбе с КОРОНАВИРУСОМ

Аюрведичні лікарі штату Керала (Індія) для запобігання зараженню та для пригніченя вже інфікованих коронавірусом, радять засіб, який можна приготувати в домашніх умовах:
– 1\4 ч.л. чорний перець (pepper powder),
– 1\3 ст.л. листя морінги (Moringa oleifera leaf),
– 1 ст.л. Тулсі (Ocimum sanctum, відомий як Tulsi),
– 1 ч.л. насіння зіра (Cuminum Cyminum)
– 1 ч.л меду,
– 2 ст.л топленого домашнього масла (Ghi)
– 1 ч.л подрібненого імбиря (zingiber officinale),
– 4 зубці часнику (allium sapalin – місцевий часник ).
Все подрібнити та перемішати. Поділити на кілька прийомів. Запивати – 0,5 склянки теплого молока.
Чорний перець – гаряча, гостра цілюща пряність, широко використовується в аюрведичних рецептурах. Він має велику користь для здоров’я, включаючи очищувальні та антиоксидантні властивості; додатковою перевагою є те, що він діє як підсилювач біодоступності, допомагаючи в транспортуванні інших корисних молекул до органів-мішеней, роблячи чорний перець дуже важливим при аюрведичній терапії.
Морінга – потенційний антиоксидант, протираковий, протизапальний, протидіабетичний та протимікробний засіб .
Тулсі\священний базилік – ефективний засіб для підтримки здоров’я респіраторної системи і лікування рецидивуючих захворювань верхніх дихальних шляхів. Має високу противірусну, антибактеріальну та протигрибкову активність. Зміцнює імунітет. Полегшує стан при психоемоційних навантаженнях.
Туласі є священною рослиною у індусів. З санскриту воно перекладається як «незрівнянний». В Аюрверді ця рослина використовується для підтримки функції дихання, а воно, як відомо, свідоцтво життя, і тому Туласі ще й сприяє довголіттю. Ефективний при хронічному і гострому бронхіті, астмі, алергічних реакціях з боку верхніх дихальних шляхів.
Препарат має виражену імуномодулюючу дію, протикашльовий і відхаркувальний вплив, допомагає в лікуванні як сухого кашлю, так і продуктивного.
Насіння зіра спазмолітичне, кармінативне, галактагог, стимулятор травлення. Загальний тонізуючий засіб для всієї травної системи, застосовується при лікуванні метеоризму і здуття живота, зменшенні кишкових газів і розслабленні кишечника в цілому. В Індії його часто використовують для лікування безсоння, застуди та лихоманки та для поліпшення вироблення молока у годуючих матерів
Топлене масло виробляється нагріванням несолоного вершкового масла до тих пір, поки воно не перетвориться на окремі його компоненти: лактозу (цукор), молочний білок та жир.
В Індії топлене живлення – це священний символ сприятливості, використовуваної як в медичних, так і в кулінарних виробах
Sushruta Samhita, аюрведичний класик, стверджує, що топлене масло корисне для всього організму, і рекомендує його як найвищий засіб проти проблем, що виникають внаслідок пітта- доші , наприклад, запалення.
В Аюрведе вважається, що грі також покращує оджас, або “життєву енергію”.
Мед допомагає будувати тканини та генерувати енергію та тепло. Природна схильність меду очищати канали організму робить його дуже корисним, допомагаючи організму усунути дисбаланс дихальних шляхів. Як демелентний або заспокійливий засіб, він зменшує дискомфорт запалених слизових оболонок у верхніх дихальних шляхах, покриваючи їх захисною плівкою, яка допомагає зняти кашель і подразнення.
Імбир – Імуностимулюючий, антисептичний, противірусний, антивертиго, сприяє секреції жовчі (ефективний при дискінезії жовчовивідних шляхів, гіпотонії жовчного міхура), закуска, шлунковий, полегшує шлункові проблеми, регулює кишковий тразит, діє на нервову систему, стимулюючи пам’ять і підтримуючи спокій
Часник. Існує цікава індуїстська легенда про походження цибулі та часнику. Згідно з декількома священними текстами, коли Вішну служив нектаром безсмертя напівбогам, в бік вторглися два демони на ім’я Раху та Кету. Коли Вішну вклав нектар у рот, Сонце і Місяць сказали йому, що вони демони. Вішну негайно обезголовив їх.
Суміш демонової крові та божественної амброзії пролилася на землю, і з цієї дивної комбінації виникла цибуля та часник.
Ці овочі також пропонують дивну комбінацію майже божественних лікарських властивостей та потенційно дестабілізуючих психічних наслідків.
Часник, особливо, це неймовірний природний цілитель. Це відомо:
Підвищення імунної системи
Лікування застуди та грипу
Очищення крові
Лікування інфекцій, включаючи шкірні грибки, зубні болі та вушні інфекції
Попередження захворювань серця
Поліпшення травлення
У аюрведичній медицині лікування на основі часнику застосовується для всього, починаючи від виправлення порушень травлення до купірування астми – навіть відновлюючи випадання волосся!