
Незважаючи на те, що за календарем ще осінь, природа вже наближається до переходу в зиму 🙂⛄ А значить пора зігріватись! 🔥
Сьогодні розповімо Вам про традиційні зігріваючі прянощі в і, які доступні і простим способом можуть зробити наше життя взимку тепліше і здоровіше!
❓ Що таке прянощі?
Прянощі – це ароматні листя, коріння, плоди, насіння, суцвіття. Загалом, різні частини рослин. Вони мають яскраво виражений аромат і один або кілька смаків – солодкий, кислий, солоний, гіркий, гострий і вяжучий.
Більшість прянощів володіють і лікувальними властивостями – пригнічують ріст і розвиток бактерій, активізують виведення шлаків з організму, тонізують або заспокоюють.
❄ Є прянощі, які характеризуються по Аюрведі як «холодні». Вони відрізняються здатністю знизити внутрішній жар в організмі.
🔥 І виділяють ті, які надають зігріваючу дію, покращують травлення, прискорюють обмінні процеси. У Аюрведі їх відносять до «гарячих» або «зігріваючих”
✅ До ТРАДИЦІЙНИХ зігріваючих прянощів відносяться:
кориця, гвоздика, кардамон, імбир і різні види перцю.
🌱 КОРИЦЯ
Кориця буває двох видів: солодка цейлонська і гірко-пряна азіатська – каси (зростає в Китаї, Індонезії, В’єтнамі).
У наших магазинах повсюдно продається каси, а цейлонську корицю складно знайти навіть на ринку спецій. Відрізнити одну від одної дуже просто: цейлонська кориця схожа на кубинську сигару, вона дуже тендітна і має колір охри. Касія більш жорстка, червонуватого відтінку.
Збільшити споживання цієї зігріває спеції дуже просто: додавайте порошок кориці в готові каші, йогурти, кефір, пудинги. Компоти із сухофруктів з корицею і бадьяном не тільки мають цікавий смак, але і допомагають при застуді.
🌱 ГВОЗДИКА
Пахуча і терпка пряність гвоздика – не що інше, як бутони тропічного гвоздикового дерева. Нічого спільного з однойменною квіткою вона не має.
Тонкий аромат захований в капелюшку бутона, а пекучість – в черешку. Використовувати гвоздику можна в випічці, маринадах, солодощах.
Крім того, сама пряність є потужним антисептиком, в її складі багато ефірних масел і дубильних речовин. При застуді рекомендується жувати гвоздику або полоскати горло її відваром.
🌱 КАРДАМОН
При занепаді сил зможе виручити природний енергетик – зелений кардамон. Він підвищує кров’яний тиск, а також відмінно розігріває наше тіло. Насіння кардамону багате ефірними маслами, їх пережовування допомагає при кашлі.
Коробочку з насінням кардамону використовують для ароматизації напоїв – чорного чаю і особливо кави.
Використовувати цю пряність слід акуратно, всього кілька коробочок на чашку кави або чаю. Також можна додавати в напій перетерті в ступці насіння кардамону без коробочки.
🌱ІМБИР
Тертий корінь імбиру додають в супи, зігріваючі напої. Добре відомий імбир в солодких стравах – льодяниках, пудингах, печивах, вареннях. В Індії пекучу пряність додають навіть в борошно.
Терпкий і гострий імбир, як і куркума, добре зарекомендував себе не тільки в кулінарії, але і в медицині, а також косметології. Він використовується в масках для волосся, обличчя та тіла. А при перших симптомах застуди рекомендується пити імбирний напій.
🌱 ПЕРЕЦЬ
Словом «перці» називають як рослини, що відносяться до сімейства перцевих – чорний перець і його різновиди, так і до сімейства пасльонових – овочеві або стручкові.
Як спеції використовують «горошини», або висушені плоди чорного перцю, в складі яких є пекуча речовина пиперин, зігріваючий наше тіло зсередини.
Білий перець – це зрілі насіння чорного перцю без околоплодника. Є ще зелений і рожевий перець, які отримують з незрілих плодів чорного перцю.
У насінні гострих стрічкових перців, наприклад чілі, міститься пекуча речовина капсаїцин, яка дратує верхні дихальні шляхи, шкіру, слизову оболонку – і тим самим розігріває наш організм. Хочете підбадьоритися? Додайте в їжу помірну кількість пекучих перців.
Leave a Reply