Амла (Emblica officinalis)

Амлу відносять до групи міробаланів. Це група рослин, які відомі своїми антиоксидантними і омолоджуючими властивостями: бібхітакі, харітакі і амла, які ростуть в Гімалаях. Плоди рослин схожі по вигляду на сливи або жолуді (грец. Myron – в перекладі – «запашне масло», balanos – «жолудь»).

Амла є важливим інгредієнтом багатьох косметичних засобів по догляду за шкірою і волоссям, вважається сильним природним антиоксидантом, що запобігає передчасному старінню, тоніком, найбагатшим джерелом вітаміну С. У 100 г м’якоті плодів рослини міститься 800 мг аскорбінової кислоти, а це в 30 разів більше, ніж в апельсині. Плоди амли, а також квітки, кора, листя і насіння рослини підвищують імунітет, покращують травлення, активізують обмін речовин, знижують рівень холестерину, зміцнюють стінки судин. Рослина стимулює синтез гемоглобіну, очищує печінку від токсинів, сприяє росту волосся, зміцнює зуби і кістки, серцевий м’яз.

Амла – активний компонент багатьох біологічно активних добавок (Зенслім Сила, Зенслім Кардіо, Зенслім Артро, Зенслім Діабі і Зеналк). Амла – важливий інгредієнт знаменитої трав’яної суміші індійців «Чаванпраш». Очищаючу шкіру засіб «Трифала» складається з суміші порошків амли, бібхітакі і харітакі. Застосування масла амли доцільно для зміцнення і зростання волосся.

Емблікан – екстракт плодів амли, володіє каскадними антиоксидантними властивостями. Останні засновані на здібностях ізолювати іони важких металів, до того ж поглинати каскадно вільні радикали. Екстракт амли містить унікальний таніновими комплекс, здійснює на шкіру антиоксидантну, омолоджуючу і відбілюючу дію.

Завдяки наявності в плодах амли унікальної формули аскорбінової кислоти в поєднанні з галловою кислотою і танінами, відзначається висока стійкість вітаміну С, який не розкладається навіть при температурі кипіння. У настої і висушеній сировині амли вітамін С не втрачає свої властивості до 3 років.